Ήττα με 1-0 για τα Μετέωρα στη Στυλίδα

Τα Μετέωρα γνώρισαν την ήττα με σκορ 1-0 στο γήπεδο της Στυλίδας από τον τοπικό ΑΟ χθες το απόγευμα για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Το παιχνίδι επηρεάστηκε από τον δυνατό αέρα που φυσούσε σχεδόν σε όλη τη διάρκειά του.
Η Στυλίδα κατάφερε να προσαρμοστεί πιο εύκολα στις συνθήκες του αγώνα, να πετύχει ένα τέρμα στο πρώτο ημίχρονο και να καταφέρει να το κρατήσει με νύχια και με δόντια. Για τα Μετέωρα αυτή ήταν η δεύτερη ήττα τους στο φετινό πρωτάθλημα, η οποία για την ώρα είναι ανώδυνη.

Το γκολ που έκρινε το παιχνίδι σημειώθηκε στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο είχαν τον δυνατό αέρα υπέρ τους.
Στο δεύτερο μέρος τα Μετέωρα προσπάθησαν αρκετά να πιέσουν και να φτάσουν στην ισοφάριση, χωρίς όμως να το καταφέρουν.
Επόμενο παιχνίδι για την Καλαμπακιώτικη ομάδα θα είναι με τη δεύτερη της βαθμολογίας Νίκη Βόλου, την ερχόμενη Κυριακή στο Δημοτικό Στάδιο «Βασίλης Καρακίτσιος».

ΠΗΓΗ: tameteora.gr